Jsem naučený optimista 🙂

I když dnes nesvítí slunce, někde nad mraky se schovává a zase vykoukne...

Už jste někdy někoho slyšeli říkat: "Já už jsem takový/á, já už se nezměním, to nemá cenu, na to už je pozdě, nic nedokážu, raději očekávám to horší, ať nejsem zklamaný/á ..." ? Já taky. A komické je, že to slýchávám i od lidí, kterým ještě není 20. Před lety bych jim věřila a utvrdila je v tom, že mají pravdu. Byla jsem stejná - negativní pesimista. Co se může pokazit, to se pokazí a lépe je nic nezačínat, protože to nevyjde. Pokud mi dáte sádrového trpaslíka, tak do rána určitě vyroste.  A pokud něco vyšlo, tak to byla náhoda, která jen potvrzuje pravidlo. Znáte to taky?

I přes svoje negativní nastavení jsem někde v podvědomí měla pocit, že život je o něčem jiném. Že je něco, co nevím. Hledala jsem odpovědi na svoje otázky. Kdo jsem, proč tady jsem a kam jdu. Jediná myšlenka změnila můj život. Paradoxní je, že jsem to tenkrát nevěděla. Jediná otázka: "A to je všechno?! Jsem tady proto, abych přivedla na svět děti a pak to nějak doklepla do konce?" Teprve s odstupem času mi dochází, co se změnilo. Aniž bych to tenkrát tušila, otevřela jsem se změnám. Přišla kamarádka s ukázkou podnikatelského plánu Amway.  Nevyužila jsem hned podnikatelský plán. Popravdě jsem ho ani nepochopila. Ale zapůsobili na mě lidé, kteří se už tomuto podnikání věnovali. A oslovil mě vzdělávací systém. Začala jsem se setkávat s úspěšnými lidmi, dostaly se mi do rukou knížky o tom, jak pracuje náš mozek a jak nás ovládá (uáá, mozek používá mě a ne já jeho!), jak svým myšlením můžeme ovlivňovat svůj život. Dneska mi nikdo nevyvrátí, že svými myšlenkami si tvořím svůj život. Říkejte si, co chcete, já už vím 🙂 .

To jak dnes myslím, formuje moji budoucnost. To, kde a kdo dnes jsem, ovlivnily moje myšlenky v minulosti. Jsem vděčná za všechno, co přicházelo a stále přichází do mého života. A věřte nebo ne, jsem šťastná. Mám manžela, dva prima kluky, dva psy a jsem šťastná. 

Miluji svůj život a užívám si ho ...